Profesjonalne usługi porządkowe

kontakt

Dorian Usługi Porządkowe

al. Niepodległości 13
02-653 Warszawa
tel. 534 22 11 00

biuro@dorianrs.pl

Poradnik >> Wybór firmy sprzątającej

Czym kierować się przy wyborze firmy sprzątającej?

Zatrudnianie profesjonalnej firmy sprzątającej w większych firmach stało się już codziennością. Taka opcja jest bowiem znacznie praktyczniejsza i bardziej ekonomiczna, bowiem zazwyczaj należność za miesięczne sprzątanie odpowiedniej firmy jest niższa od kosztów zatrudnienia sprzątaczki. Do tego oczywiście dochodzi konieczność zakupienia odpowiedniego sprzętu, detergentów itp.

Ze względu na coraz większy popyt rynku na tego typu usługi, powstało wiele firm, oferujących sprzątanie pomieszczeń i całych budynków. Jak to w takich sytuacjach bywa, możemy się natknąć na wiele propozycji, różniących się zakresem usług, ceną czy możliwością dostosowania do niestandardowych potrzeb klienta.

Czym więc kierować się, aby wybrać taką propozycję, dzięki której będziemy mogli być pewni, że nasza firma będzie lśnić?

Teoretycznie jest to dość trudne, jednak przy odrobinie czasu i chęci można z dużą dozą prawdopodobieństwa określić, które przedsiębiorstwo najlepiej spełni nasze oczekiwania. Oczywiście zawsze należy pamiętać, że w większości przypadków jest to bardziej prawdopodobieństwo niż pewność, jednak w takich wypadkach warto zwrócić uwagę na to, kto będzie przebywał w siedzibie naszej firmy i wykonywał tę dość istotną pracę.

SPRZĘT

Podczas poszukiwania najlepszej oferty warto dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada na stanie dana firma. Miotła i mop są tradycyjne, jednak w przypadku profesjonalnych usług po prostu nie wystarczą. Jeśli ktoś zakłada przedsiębiorstwo, trudniące się sprzątaniem pomieszczeń i budynków, powinien zadbać o sprzęt, który pozwoli szybko i skutecznie usunąć wszystkie zabrudzenia.

Większość firm na swoich stronach internetowych posiada zdjęcia z realizacji różnego rodzaju usług. Niektórzy także opisują posiadany sprzęt.

Można również zwrócić uwagę na zakres poszczególnych usług. One także mogą powiedzieć nam wiele o wykorzystywanym sprzęcie. Jeśli bowiem ktoś proponuje w swojej ofercie prace alpinistyczne, wiadomym jest, że musi posiadać niezbędny do tego sprzęt.

DOKUMENTY

Czy wiedziałeś, że każda firma sprzątająca powinna posiadać ubezpieczenie OC? Jest to informacja mało znana, lecz warto przyłożyć wagę do tego, aby dane przedsiębiorstwo posiadało taki dokument. Dlaczego? Najczęściej tego typu OC obejmuje różnego rodzaju przypadkowe szkody, które pracownicy mogą wyrządzić w Twojej firmie. Jest to rozwiązanie szczególnie ważne w przypadku wnętrz z drogim, specjalistycznym sprzętem.

W zakresie dokumentów dużym plusem danej firmy mogą być także certyfikaty czy referencje. Oznaczają one nie tylko świetną jakość świadczonych usług, ale także dbałość właścicieli o ciepły i profesjonalny wizerunek pracowników i całej firmy.

OPINIE INNYCH

Nie ma co się oszukiwać – najlepszymi referencjami są opinie naszych znajomych. Z pewnością każdy z nas wolałby wybrać firmę na podstawie wrażeń partnera biznesowego czy znajomych, niż opisów w internecie. Dlatego przed podjęciem decyzji warto popytać w swoich środowiskach, czy inni mieli jakieś doświadczenia z poszczególnymi firmami.

Jeśli natomiast wśród Twoich znajomych nie ma kogoś takiego – nie martw się! Z pomocą z pewnością przyjdą Ci portale, na których znaleźć można niezależne opinie internautów o usługach firm wielu branż. Przejrzyj je, a być może będzie Ci łatwiej dokonać wyboru.

Jeśli więc jesteś w trakcie poszukiwań profesjonalnej firmy sprzątającej, wykorzystaj nasze rady. Z pewnością pomogą Ci one uniknąć wynajęcia firmy, z której nie będziesz zadowolony.

<< powrót
mycie okien sprzątanie biur